Введення в спадок на акції

Як вступити в права на спадкування на акції

Для відкриття спадкової справи необхідні оригінал Свідоцтва про смерть і документ, що підтверджує право померлого родича на володіння акціями (виписка з реєстру / копія особового рахунку в депозитарії / бюлетені тощо), після цього:

звернутися до нотаріуса (за місцем прописки акціонера) – якщо після смерті власника пройшло менше півроку

звернутися до судових органів (за місцем прописки акціонера) – якщо пройшло більше півроку

   Нотаріус або суддя на підставі заяви спадкоємця і пред’явлених документів відкриває спадкову справу і направляє запит в депозитарій про кількість акцій і дивідендів спадкодавця.

   У запиті необхідно вказати всі наявні дані акціонера (повністю прізвище, ім’я, по батькові, адреса і т.д., що дозволяють ідентифікувати акціонера в реєстрі). Запит оформляється державною мовою на спеціальному бланку, завірений круглою печаткою. Якщо у акціонера вказані дані старого паспорта необхідно вказати дані старого паспорта або додати довідку з паспортного столу про заміну паспорта.

   Реестродержатель надішле нотаріусу офіційну відповідь, в якому буде вказано кількість і категорія акцій у колишнього власника. У разі отримання позитивної відповіді на запит нотаріус оформляє «Свідоцтво про право на спадкування акцій і дивідендів по закону», а суддя виносить відповідне рішення суду.

   На підставі вищевикладеного спадкоємець оформляє доручення на себе акції, сплативши при цьому послуги реєстратора / депозитарію.

Довіртеся професіоналам, це дозволить вам заощадити масу часу, грошей і нервів.

Як показує практика, в середньому вступ у права спадщини акціями становить рік і більше та вимагає від спадкоємця наполегливості і терпіння. Звернувшись в нашу компанію, ви отримаєте безкоштовні консультації.

Якщо Ви вирішили відразу продавати акції, ми рекомендуємо після отримання свідоцтва про спадщину довірити професіоналам подальше введення Вас в спадок акцій в реєстраторі з подальшим продажем акцій.

© Росс Акции Все права защищены, 2005- 2021

Задать вопрос

  Телефон*

  ×
  Задать вопрос


   ×
   Оставить заявку

    Телефон*

    ×
    Залишити заявку

     Телефон*

      
     ×
     Задати питання

      Телефон*

      ×